روابط عمومیسخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع دکترین فرهنگی جمهوری اسلامی و سیاست در های باز در دانشگاه علامه محدث

سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع دکترین فرهنگی جمهوری اسلامی و سیاست در های بازدر دانشگاه علامه محدث نوری

سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع " دکترین فرهنگی با سیاست درهای باز" به همت  معاونت دانشجویی و فرهنگی و بسیج  دانشجویی و با حضور پر شور مسئولین ، اساتید و دانشجویان در سالن همایش دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این مراسم بعد از تلاوت قرآن کریم ، حجه الاسلام والمسلمین  مفید فیاضی معاون دانشجویی وفرهنگی ضمن خیر مقدم گویی ،  خواستار استمرار این گونه همایش ها در آینده شدند.

در ادامه استاد حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین در مورد مسائل مختلف از جمله مبانی علوم انسانی ایراد سخن نمودند. و اظهار داشتند که بیش از یک دهه است مقام معظم رهبری دل‌نگرانی‌ها و دغدغه‌های خود را مبنی بر تحول در نظام علوم انسانی کشور ، متون و ساختارهای این حوزه بیان کرده‌اند و مستقیما تأکید کردند که علوم انسانی غربی ما را به بیراهه خواهد برد.

وی تحول و بازنگری در علوم انسانی را ضروری دانستند و افزودند: در علوم انسانی و مبانی نظری از نظریه ‌ها و دیدگاه‌های غربی بیان شده که باید مبانی توحید جایگزین این مطالب شود.

مدیر مرکز بررسی های دکترینال تصریح کرد: مسأله امروز ما با تکنولوژی حل نمی‌شود بلکه با ادبیات بومی حل می‌شود زیرا در حال حاضر 60 درصد علوم انسانی تدریس شده مبنی بر اقتصاد لیبرالیستی است.

دکتر عباسی از  بازی‌های کامپیوتری محبوبی هم‌چون جنرالز، کال او دیوتی، بتلفیلد و اساسینز کرید را سازکار جدید غرب و زمینه‌ساز ورود امریکا به خاورمیانه در دهه‌ی گذشته  معرفی کردند. و به این نکته اشاره کردند که گسترش بازی‌های استراتژیک طرحی حساب شده از سوی پنتاگون بوده که برای اولین بار و بی‌واسطه‌تر از همیشه مخاطبین رسانه‌ها را با مفاهیمی هم‌چون قدرت و استراتژی روبه‌رو کرده‌است.

استاد حسن عباسی در ادامه به سوالات مطروحه دانشجویان پاسخ گفتند.

AWT IMAGE

                                                                                                     روابط عمومی دانشگاه

.