معرفی بسیج دانشجوییمعرفی بسیج دانشجویی
بسم الله الرحمن الرحیم
بسیج، عبارت است از مجموعه‌ای که در آن، پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده‌به‌کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای به کمال رساندن و به خوشبختی نائل کردنِ این کشور، جمع شده‌اند. 
(رهبر معظم انقلاب 1376)
امروز یکی ازضروری‌ترین تشکل‌ها، بسیج دانشجو و طلبه است . طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاهها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند و فرزندان بسیجی‌ام در این دو مرکز، پاسدار اصول تغییرناپذیر "نه شرقی و نه۹ غربی " باشند. امروز دانشگاه و حوزه از هر محلی بیشتر به اتحاد و یگانگی احتیاج دارند. فرزندان انقلاب به هیچ وجه نگذارند ایادی امریکا و شوروی در آن دو محل حساس نفوذ کنند. تنها با بسیج است که این مهم انجام می‌پذیرد. مسائل اعتقادی بسیجیان به عهده این دو پایگاه علمی است . حوزه علمیه و دانشگاه باید چهارچوب‌های اصیل اسلام ناب محمدی را در اختیار تمامی اعضای بسیج قرار دهند.
گوشه ای از متن پیام فرمان تشکیل بسیج دانشجو و طلبه توسط حضرت امام خمینی (ره)
 
 
 
از اواسط دهه ۷۰ و چندی پس از تاسیس دانشگاه علامه محدث نوری پایگاه بسیج دانشجویی این دانشگاه شروع به فعالیت و جذب دانشجویان علاقه مند نمود .
مهم ترین فعالیت های این تشکل دانشجویی انقلابی عبارتند از اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب ، تشکیل گروه های جهادی و فعالیت در عرصه های فرهنگی ، آموزشی و عمرانی در سطح شهرستان نور و استان مازندران برگزاری اردوهای تشکیلاتی و زیارتی سیاحتی برای دانشجویان، برگزاری نشست های هم اندیشی بصیرتی، کارگاه های آموزشی ، فعالیت های فرهنگی، وررشی اکران فیلم و مستند و غیره ...
در حال حاضر بسیجیان دانشجوی دانشگاه علامه محدث نوری در 2 پایگاه که به نام های 2 شهید بزرگوار دانشجو و طلبه شهرستان نور  مزین گردیده است؛ یعنی پایکاه شهید ابراهیم فیاضی و پایگاه شهید سید احمد علوی سازماندهی و مشغول به فعالیت می­باشند.