افراد و مسوولانمعرفی واحد امور فرهنگی - تربیت بدنی

  به نام یزدان بی همتا

  بی تردید آنچه امروز بایستی در احیاء و ترویج سنت و سیره اسلامی و اندیشه های ناب آن از روی تامل و تفکر نگریست بستری است به نام دانشگاه که به گفته آن امام امت " دانشگاه مبدا ء همه تحولات است " و در این رهگذر دانشگاه علامه محدث نوری (ره) همگام و هم سوی با سایر نهادهای علمی و فرهنگی در توسعه و رشد فضای فرهنگی جامعه با قدمتی 18 ساله قدم برداشته و در مسیر رشد خویش به دستاوردهایی بزرگ فرهنگی و بعضا برای نخستین بار در سطح دانشگاههای کشور نائل گردید.

  امور فرهنگی دانشگاه نیز با ایجاد محیطی سرشار از معنویت ، نشاط و مفرح در بین دانشجویان در کنار واحدها این دانشگاه می رود تا با فضاسازی مناسب در تحقق منویات مقام عظمای ولایت مبنی بر دانشگاه تمدن ساز تعالی فرهنگی قدم بردارد .

  هم اکنون تعداد 11 کانون با عناوین ( 1. قرآن و عترت 2. تئاتر 3. کوهنوردی و گردشگری 4. محیط زیست 5. عفاف و حجاب 6. شعر و ادب 7. خبرنگاری 8. هلال احمر 9. ورزش 10. فیلم و عکس 11. هنری) زیر نظر این واحد فعالیت نموده که کلیه این کانونها در قالب شورای مرکزی کانونها و اتاق اندیشه های فرهنگی نیز در طول سال به مطالعه و تصمیم گیری و نیز اجرای برنامه های فرهنگی می پردازند

  آنچه از منظر شما می گذرد گزیده ای از اهم وظایف این واحد می باشد:

  اهم وظایف :

 برنامه ریزی و نظارت بر امور فرهنگی و فوق برنامه، ، نشریات دانشجویی، مشاوره فرهنگی، اردوهای دانشجویی ، پژوهش فرهنگی و سمعی بصری و ایجاد هماهنگی لازم بین آنها .

 تهیه و تنظیم آیین نامه های لازم در زمینه های مختلف فرهنگی ( کانونهای فرهنگی ، نشریات، اردوهای دانشجویی و ... ) بمنظور ارتقاء کارایی امور مربوطه و ارائه به معاونت متبوع و نظارت بر حسن اجرای آیین نامه های مربوطه پس از تصویب در مراجع ذیربط.

 بررسی و مطالعه به منظور شناخت مسائل و مشکلات فرهنگی دانشجویان و ارائه راهکاری مطلوب و کار آمد در جهت ارتقاء کیفی امور به معاونت متبوع .

 فراهم نمودن امکانات لازم و محیطی مناسب برای مشارکت فعال دانشجویان در امور فرهنگی.

 فراهم نمودن بستر لازم به منظور رشد و تنوع اندیشه های مختلف و نیز نظارت بر نشریات دانشجویی

 برنامه ریزی فرهنگی و انجام مشاوره فرهنگی برای اوقات فراغت دانشجویان در خوابگاه و و اجرای آنها با هماهنگی واحدهای ذیربط .

 ترغیب و تشویق دانشجویان به شرکت در برنامه های هنری ، فوق برنامه و امور فرهنگی از طریق واحدهای ذیربط

 برنامه ریزی و اداره امور خدمات سمعی و بصری در مراسم، کنفرانس ها، سمینارها و اردوها اعم از علمی ، فرهنگی ، آموزشی و ... با همکاری واحدهای ذیربط .

 شرکت فعال و مستمر در شورای فرهنگی و ن شورای شریات

 ارتباط مستمرو منظم با مؤسسات و دستگاه های اجرایی به منظور پیگیری وظایف و ماموریت های محوله .

 انجام سایر اموری که در چهارچوب وظایف محول می گردد.