آزمایشگاهها
بایگانی اخبار این بخش:۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - معرفی آزمایشگاه ها 

***************


  آزمایشگاه فیزیک 1

AWT IMAGE

  طراحی این آزمایشگاه بر اساس نیاز دوره های فنی و مهندسی صورت گرفته است. در این آزمایشگاه تجهیزات مناسبی جهت اجرای آزمایشهای مربوط به فیزیک حرارت و مکانیک وعمومی در نظر گرفته شده است. کلیه دانشجویان رشته های فنی و مهندسی ملزم به گذراندن واحدهای مرتبط در این آزمایشگاه می باشند. تجهیزات آن شامل دو بخش حرارت و مکانیک می باشد.

  آزمایشگاه فیزیک2

AWT IMAGE

  این آزمایشگاه بر اساس سرفصلهای دروس رشته های فنی ومهندسی تاسیس شده است. تجهیزات موجود در این آزمایشگاه فضای مناسبی جهت اجرای آزمایشهایی نظیر فیزیک 2 ، مبانی برق ، اندازه گیری و مدار ایجاد کرده است که با توجه به نوع رشته و بر اساس دروس ارایه شده این تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند.

  آزمایشگاه شیمی

AWT IMAGE

  طراحی این آزمایشگاه بر اساس نیاز رشته های مهندسی منابع طبیعی که شامل رشته های مهندسی محیط زیست و جنگلداری و شیلات می باشد، ایجاد شده است. فضای زیاد آزمایشگاه این امکان را بوجود آورده که کلیه ملزومات وتجهیزات مورد نیاز دروس عملی و رشته های فوق تهیه و در آن وجود داشته باشد وانجام پروژه های تحقیقاتی هم در آن برای دانشجویان مسیر می باشد.

  کارگاه عمومی برق

AWT IMAGE

  این کارگاه بیشتر مختص نیاز دانشجویان رشته برق در گرایشهای مختلف می باشد که در آن ادوات مناسبی جهت انجام مدارات مربوط به کارهای عمومی برق ساختمان،ساخت تابلوهای صنعتی برق، مدارات فرمان وقدرت پیشرفته و تاسیسات برق ساختمان وجود دارد که طبق سر فصل دروس کارگاهی گرایشهای رشته برق می باشد.

  آزمایشگاه دیجیتال مقدماتی

AWT IMAGE

  این آزمایشگاه بعنوان آزمایشگاه پایه دروس دیجیتالی و منطقی برای گرایشهای رشته کامپیوتر، برق و مهندسی پزشکی تدارک دیده شده است وشناخت وچگونگی عملکرد آی سی ها و مدارات معماری کامپیوتر از اهدامف مهم در این آزمایشگاه می باشد.

  آزمایشگاه دیجیتال پیشرفته

AWT IMAGE

  در این آزمایشگاه عملیات پیشرفته دروس دیجیتالی و منطقی نظیر آشنایی با ساختار ریزپردازنده ها و میکروکنترلرها وبار گذاری برنامه های مختلف در داخل آی سی های قابل برنامه ریزی، از اهم فعالیتهای این آزمایشگاه بوده وکلیه دانشجویان در گرایشهای مختلف رشته های کامپیوتر، برق، و مهندسی پزشکی می توانند از امکانات این آزمایشگاه استفاده نمایند.

  آزمایشگاه اتوماسیون صنعتی

AWT IMAGE

  در این آزمایشگاه امکانات کنترل صنعتی نظیر PLC ، wincc ، Drive ، کنترلرهای دمایی، عملگرها و سنسورهای صنعتی به منظور آشنایی و انجام آزمایشهای مختلف برای کلیه گرایشهای برق، ومهندسی پزشکی فراهم شده است.

  کارگاه عمومی

AWT IMAGE

  برای کلیه رشته های صنایع ،عمران، مکانیک و برق در نظر گرفته شده و آشنایی با اصول ومبانی ریخته گری وجوشکاری ( جوش الکتریکی وجوش گاز) و کار با دستگاهها و ابزارآلات مختلف مربوطه، از اهداف این کارگاه می باشد.

  آزمایشگاه الکترونیک مقدماتی

AWT IMAGE

  در این آزمایشگاه امکانات لازم جهت اجرای آزمایشهای مقدماتی الکترونیک برای رشته های زیرمجوعه مهندسی برق ، کامپیوتر، مکانیک،انرژی ومهندسی پزشکی فراهم شده است که دانشجویان در آن با انواع المانهای الکترونیکی نظیر دیود و ترانزیستور و غیره ونحوه عملکرد آنها آشنا می شوند.

  آزمایشگاه الکترونیک پیشرفته

AWT IMAGE

  این آزمایشگاه جهت اجرای آزمایشهای الکترونیکی پیشرفته تر برای رشته های زیرمجموعه مهندسی برق و مهندسی پزشکی تدارک دیده شده است و دروس آزمایشگاهی مدارات مخابراتی و مدارات مجتمع والکترونیک دیجیتال و تکنیک پالس و غیره در این مکان برگزار می گردد.

  آزمایشگاه مکانیک خاک

AWT IMAGE

  در این آزمایشگاه که مختص رشته های عمران و گرایش های مربوطه می باشد، آزمایشهایی نظیر آزمایش برش مستقیم، آزمایش دانه بندی خاک وآزمایش تعیین حد روانی خاک وغیره با استفاده از تجهیزاتی همانند دستگاه بر ش مستقیم و گرم خانه و کاساگرانده و غیره انجام می پذیرد.

  آزمایشگاه بتن

AWT IMAGE

  این آزمایشگاه که برای گرایشهای رشته عمران طراحی شده در زمینه ساخت بتن با رعایت تمام اصول و استاندارد روز و تحقیق وانجام آزمایشهای مختلف برای پروژه های دانشجویان رشته عمران تدارک دیده شده که برای مثال آزمایشهایی نظیر ساخت نمونه بتن مکعبی با طرح اختلاط کارگاهی، آزمایش زمان گیرش اولیه و نهایی سیمان، آزمایش ارزش ماسه ای و غیره در این آزمایشگاه انجام می پذیرد.