آیین‌نامه آموزشی
بایگانی اخبار این بخش:۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - آیین نامه ی اجرایی پایان نامه ها

آیین نامه ی اجرایی پایان نامه های دوره های تحصیلات تکمیلی 

آیین نامه ی نگارش و تدوین پایان نامه

۱۳۹۴/۵/۳۱ - آیین نامه آموزشی سال 1393
آیین نامه آموزشی  سال 1393 (دانلود )

۱۳۹۳/۶/۹ - بخشنامه مربوط به دریافت مبلغ فوق برنامه

AWT IMAGE


۱۳۹۱/۷/۲۹ - آیین نامه جدید دوره های کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برای دانشجویان ورودی 92-91

آیین نامه جدید دوره های کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برای دانشجویان ورودی 92-91

 (برای مشاهده کلیک نمایید)( این فایل بصورت pdf می باشد برای دانلود آن نیز می توانید بر روی آن کلیک راست نموده و گزینه save target as را کلیک نموده تا دانلود شود )


۱۳۹۱/۶/۱۳ - افزودن درس فرهنگ و تمدن اسلام و ایران به چارت دروس دانشجویان

اطلاعیه

قابل توجه دانشجویان گرامی

بدینوسیله به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند که : بر اساس بخشنامه شماره 106289/21-14/5/91 مدیر کل محترم برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری درس " فرهنگ و تمدن اسلام و ایران " در چارت دروس دانشجویان به شرح ذیل الذکر اضافه شده است :

 • درس فرهنگ و تمدن اسلام و ایران  برای مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته )و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته )برای تمامی رشته ها به عنوان درس معارف اسلامی اضافه و ارئه می گردد.
 • درس مزبور برای کلیه رشته های  مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته )و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته )برای دانشجویان از ورودی 90-91 اجرا می گردد.
 • زمان اجرا از نیمسال اول سال تحصیلی 91-92 می باشد.

 • ۱۳۹۱/۴/۲۶ - افزودن درس آشنایی با ارزشهای دفاع مقدس در چارت دروس دانشجویان

  قابل توجه دانشجویان گرامی

  بر اساس بخشنامه شماره 41903/21/-4/3/90 معاونت محترم آموزش وزارت علوم تحقیقات و فناوری  افزودن درس آشنایی با ارزشهای دفاع مقدس در چارت دروس دانشجویان به شرح ذیل اعلام می گردد:

  • درس آشنایی با ارزشهای دفاع مقدس برای مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته )و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته )برای تمامی رشته ها به عنوان درس معارف اسلامی اضافه و ارئه می گردد.
  • درس مزبور برای کلیه رشته های  مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته )و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته )برای دانشجویان از ورودی 90-91 اجرا می گردد.
  • زمان اجرا از نیمسال اول سال تحصیلی 91-92 می باشد.

  ۱۳۹۱/۴/۱۹ - آیین نامۀ ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر (ویرایش تیر 91)

  آیین نامۀ ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر  ویرایش جدید تاریخ 19/4/1391

  (برای مشاهده کلیک نمایید)( این فایل بصورت pdf می باشد برای دانلود آن نیز می توانید بر روی آن کلیک راست نموده و گزینه save target as را کلیک نموده تا دانلود شود ) 


  ۱۳۹۰/۶/۳۱ - بخشنامه در خصوص نحوه جذب متقاضیان عضویت در هیات علمی

    " بخشنامه "

   

    بر اساس نامه شماره 42696/3/19 – 6/6/1390 ریاست محترم مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خصوص نحوه جذب متقاضیان عضویت در هیات علمی با مدرک کارشناسی ارشد مراتب ملحوظ نظراعضای محترم هیات علمی قرارگیرد :

    1- فرد متقاضی حتماً در فراخوان شهریور 89 و یا فراخوان شهریور 90 که هم اینک در حال انجام است شرکت نموده و ثبت نام نماید .

    2- مجوز استخدام با مدرک کارشناسی ارشد را نیز از دفتر نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری کسب نماید .

    بدیهی است در صورت عدم انجام هر یک از مراحل فوق از سوی مرکز جذب اعضای هیات علمی به درخواست های واصله ترتیب اثر داده نخواهد شد و مدارک عودت داده خواهد شد. ضمنا رسیدگی

    به درخواست متقاضیان عضویت در هیات علمی با مدرک دکتری نیز منوط به شرکت درفراخوان های شهریور و بهمن 89 و شهریور 90 می باشد و نیازی به کسب مجوز از دفتر نظارت و ارزیابی آموزش عالی نیست .

   

    دکتر محمود امامی نمین

    سرپرست موسسه

   

   


  ۱۳۹۰/۲/۱۱ - (اصلاحیه مصوبات جلسات 89 و 96 ) مصوبه صورتجلسه شماره 2

  (اصلاحیه مصوبات جلسات 89 و 96 ) مصوبه صورتجلسه شماره 2 شورای آموزشی موسسه سال1390 :

   موضوع تاثیر یا عدم تاثیر نمره دروس جبرانی در معدل دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی : 

  مقرر شد با عنایت به نامه شماره 8416/21 -27/1/90 مدیر کل محترم دفتر پشتیبانی و حمایت آموزش وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، نمره ی دروس جبرانی در کارنامه دانشجو ثبت و در میانگین پایان نیمسال و همچنین درمیانگین کل نمرات دانشجو محاسبه شود و در مشروطی، قبولی و یا ردی دانشجو نیز تاثیر گذارده شود. 


  ۱۳۸۹/۱۱/۲۸ - مصوبات مهم شورای آموزشی موسسه

    ((مصوبات مهم شورای آموزشی موسسه))

    

    *مصوبات شماره های 89 و 96

    - در مورد تاثیر یا عدم تاثیر نمره دروس جبرانی در معدل کل دانشجویان مقرر شد که دروس جبرانی در کارنامه دانشجو ثبت شود و در احتساب میانگین نمرات نیمسال تحصیلی و میانگین کل نمرات منظور نگردد. این مصوبه برای تمام دانشجویان کارشناسی ارشد ( از بدو ورود سال) و برای کارشناسی ناپیوسته از نیمسال دوم 89-88 قابل اجرا می باشد.

    

    *مصوبات شماره های 91 و 92

    - در مورد نحوه و زمان ارائه دروس کارآموزی و پروژه فارغ التحصیلی مقرر شد :

    کلیه دانشجویان ترم آخر که حداکثر تعداد واحدهای باقی مانده ایشان بدون احتساب واحد کارآموزی، 10 واحد باشد و حداقل سه روز در هفته واحد درسی نداشته باشند مجاز به اخذ همزمان واحدهای باقی مانده و کارآموزی و گذراندن کارآموزی در همان نیمسال می باشند.

    تبصره 1: دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می توانند در نیمسال تابستان با کارآموزی و کارورزی فقط یک درس تا سقف 6 واحد را انتخاب نمایند.

    تبصره 2: دانشجویان مقطع کارشناسی در صورت اخذ کارآموزی در نیمسال تابستان مجاز به اخذ واحد دیگری نمی باشند در غیر اینصورت اداره کل امور آموزشی نسبت به حذف دروس اخذ شده (خارج از مقررات فوق) اقدام خواهد کرد.

    تبصره 3 : دانشجویان موظفند حداکثر 10 روز پس از اتمام کارآموزی گواهی اتمام کارآموزی و سایر گزارشات مربوطه را تحویل دهند.

    دانشجویان کارشناسی ناپیوسته عمران می توانند پروژهای بتن، راه و فولاد را همراه با کارآموزی در نیمسال تابستان اخذ کنند.

    تبصره 4 : کلیه دانشجویان ترم آخری می توانند همراه تعداد واحد های باقی مانده (حداکثر 24 واحد) واحد کارآموزی را اخذ کرده و در نیمسال بعدی ،درس کارآموزی را تمدید و اجرا نمایند.

   

    * مصوبه شماره 91

    - کلیه دانشجویانی که در یک نیمسال تحصیلی اقدام به اخذ درس پروژه یا کار تحقیقی نمایند در صورت عدم گزارش نمره آنان تا پایان وقت اداری آخرین روز از همان نیمسال تحصیلی به اداره کل امور آموزشی موسسه، طبق ماده 23 آئین نامه آموزشی موظف به تمدید درس مزبور در نیمسال بعد ی می باشند. ( به شرط دارا بودن سنوات تحصیلی) در غیر اینصورت آن درس حذف خواهد شد.

    تبصره 1: تمدید درس پروژه فقط برای یک نیمسال امکان پذیر خواهد بود.

    تبصره 2: تمدید درس پروژه و کارآموزی به ارزش 6 واحد برای رشته مهندسی معماری می تواند برای دو نیمسال انجام شود.

    * اصلاحیه ی مصوبه شماره 96

    چنانچه دانشجو 2 بار در درس پیش نیاز نمره قبولی کسب ننماید برای بار سوم به او اجازه داده می شود دروس پیش نیاز و پس نیازرا انتخاب نماید. در این صورت بدیهی است قوانین هم نیاز در این مورد اعمال خواهد شد بدین معنی که در صورت عدم اخذ نمره قبولی درس پیش نیاز، نمره قبولی درس پس نیاز در کارنامه دانشجو ثبت و دانشجو در نیمسال بعد فقط درس پیش نیاز را اخذ می نماید.

   

   

    *مصوبه شماره98

    - دروس پیش نیاز پس از مردودی بلافاصله در ترم بعدی از سوی دانشجویان مجدداً اخذ گردد در غیر اینصورت درس پس نیاز حذف خواهد شد.